Klasa 0

Rozwijamy artystyczne dusze w zerówkach…

Uczniowie oddziałów przedszkolnych 0a i 0b w tym roku szkolnym cyklicznie odwiedzają Zespół Szkół Plastycznych. Tam pod czujnym okiem nauczycielki pani Justyny i jej uczennic dzieci wykonują różne zadania plastyczne. Przypomnijmy, że pierwsze opisywane już warsztaty to rzeźbienie w glinie. Następne spotkanie zaowocowało kotkami, ptaszkami i innymi cudami ulepionymi z gipsu. Podczas tej pracy trzeba było sprawnie pracować, ponieważ gips bardzo szybko schnie, więc z formowaniem go w odpowiednie kształty musieliśmy się śpieszyć, aby nie ostygł. Odwiedziliśmy również pracownię rysunku i malarstwa, w której poznaliśmy warsztat pracy malarza i podziwialiśmy twórcze działania starszych kolegów. Próbowaliśmy nawet być modelami. Pani Justyna ciekawie opowiadała nam o pracy artystów. Pokazała przedmioty nieodłącznie związane z malarstwem.

Z kolei, na spotkaniu przedświątecznym klasa 0b ozdabiała choinkę, własnoręcznie wykonanymi bańkami. Udało nam się narysować kredkami  pastelowymi piękny zimowy krajobraz. Natomiast uczniowie z 0a odbijali swoje dłonie i tworzyli z nich abstrakcyjne obrazki, uruchamiając swoją wyobraźnię. Byliśmy także na wspaniałej wystawie malarstwa z gatunku – abstrakcjonizm, która wywarła na dzieciach niezapomniane wrażenie.

W styczniu na warsztatach projektowaliśmy stroje karnawałowe według własnych pomysłów, które były podstawą stworzenia ciekawych kreacji przy zaangażowaniu pani profesor i jej uczennic. Na zakończenie spotkania, efekty naszej pracy prezentowaliśmy na pokazie mody karnawałowej i zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

Następne warsztaty przed nami, już czekamy na nie z niecierpliwością.

Nauczycielki klas 0a i 0b.

Szukaj